Moje motto pozostaje niezmienne: ZADOWOLENIE Z SIEBIE SAMEGO JEST POŁOWĄ NASZEGO SZCZĘŚCIA...

środa, 22 stycznia 2014

Przed czterema laty... z mojego starego bloga :)

 

Dla mnie to był horror, traciłam nadzieję i myślałam, że tylko cud…ale – gramy o medale !
W rozegranym w Olympiahalle w Innsbrucku meczu grupy II fazy zasadniczej mistrzostw Europy w piłce ręcznej reprezentacja Polski wygrała z Czechami 35:34 (18:19). Ta wygrana dała naszej drużynie historyczny, pierwszy awans do półfinału mistrzostw !

Wenta o wygranej z Czechami

Polsat Sport/mh /22:11
- Cały mecz był szarpany z naszej strony. Zdobywaliśmy bramki seriami i seriami je traciliśmy. Czesi zagrali bardzo spokojnie, nam z kolei tego spokoju brakowało, stąd nerwy – powiedział po wygranym meczu 35:34 trener naszych piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta.
- Chylę głowę przed chłopakami. Wykonali dzisiaj ogromną robotę, przecież presja była wielka, a oni ją udźwignęli. Jesteśmy w półfinale! – powiedział po meczu nasz trener.
***
A więc znów radość, gratulacje i do przodu !!!
 
 
Polonia! Ole!
Daniel Bednarek, sport.onet.pl /24.01.2010 20:00
AFP
Polska – Hiszpania 32:26 (13:9)Karne minuty: Polska – 10, Hiszpania – 4.
Sędziowali: Per Olesen i Lars Elby Pedersen (Dania).
Widzów: 7700.


Wenta: nie możemy chodzić z klatką do przodu

Daniel Bednarek, sport.onet.pl /06:01
Bogdan Wenta, fot. Reuters.
Reuters
- Za mecz z Hiszpanią chłopakom należy się dużo pochwał, ale to już jest przeszłość. Możemy się wieczorem cieszyć, ale rano jest nowy dzień. Myślę, że my nie jesteśmy jeszcze aż takim zespołem, żebyśmy mogli chodzić z klatką do przodu – tonuje nastroje po wygranym na mistrzostwach Europy 32:26 meczu z Hiszpanią selekcjoner reprezentacji polskich piłkarzy ręcznych, Bogdan Wenta.
- Żaden przeciwnik nie padnie przed tobą na kolana. Mecz ze Słowenią i szczęśliwy remis jest tego najlepszym przykładem. Na tych mistrzostwach jest możliwe wszystko.
***
Serdeczne gratulacje dla Trenera i całej drużyny ! Trzymajcie się !!!
  

Wspaniały człowiek i trafnie ujęty alfabet Bogdana Wenty !

Alfabet Wenty

Magazyn Sportowy /21.01.2010 10:59
Bogdan Wenta
PAP
W najnowszym „Magazynie Sportowym”, dodatku do „Przeglądu Sportowego”, Bogdan Wenta, trener polskiej reprezentacji w piłce ręcznej, zdradza swoje tajemnice. Zapraszamy do lektury.
A jak alkohol….
Alkohol jest dla ludzi. Trzeba tylko z niego odpowiednio korzystać. Niestety, żyjemy w kraju, w którym dla wielu jest przekleństwem.
B jak Barcelona
Piękny kawałek historii w mojej karierze. Zachowałem z Hiszpanii wiele cudownych wspomnień. Znakomity zespół, znakomici ludzie. Mam nadzieję, że niebawem kolejny sportowiec z Polski znajdzie swoje miejsce w słynnym muzeum Barcy.
<SCRIPT type=text/javascript></SCRIPT> <SCRIPT type=text/javascript></SCRIPT>
ME piłkarzy ręcznych
Ruszyły mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, w których jednym z faworytów jest reprezentacja Polski. Zapraszamy do specjalnego serwisu poświęconego turniejowi: wiadomości, program turnieju, wyniki, uczestnicy, historia.
Czytaj także relacje z Austrii specjalnego wysłannika Onet.pl.
C jak choleryk przy linii
Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że cholerykiem nie jestem. Głośnymi uwagami i gestykulacją chcę zmobilizować piłkarzy do lepszej gry. To część zawodu trenerskiego. No, ale inni mają prawo do tego, by twierdzić, że za mocno przeżywam mecze…
D jak domowe zacisze
Najważniejsze miejsce w życiu człowieka. Coś, czego nic nie zastąpi po ciężkim meczu, długim wyjeździe. Dom to swoista oaza, do której wracasz, by odpocząć i nabrać sił do kolejnego starcia z życiem. A należy pamiętać, że im bardziej wypoczniesz, tym będziesz miał więcej sił w przyszłości.
E jak ME w Austrii
Kolejny bardzo ciężki egzamin. Mamy niezwykle mocnych rywali w grupie. Mistrzostwa Europy to znacznie trudniejszy turniej niż mistrzostwa świata czy nawet igrzyska olimpijskie. Zespół będzie musiał sobie poradzić z niesamowitą presją.
F jak reprezentacja Francji
Dodałbym F jak fantastic. Drużyna kompletna, bez słabych punktów. Ze znakomitymi trenerami. Grająca handball kosmiczny. Każdy może i powinien uczyć się od trójkolorowych.
G jak gimnastyka
To bardzo ważny element w piłce ręcznej. Im bardziej jesteś sprawny, tym jesteś lepszy. Do tego dodałbym jeszcze gimnastykę umysłową, niezwykle przydatną podczas gry. I również po meczu…
H jak hotele
Nie jestem wybredny, najważniejsze jest, by „micha pasowała”. Z reprezentacją mieszkaliśmy w różnych hotelach. Od takich o bardzo wysokim standardzie, do tych, w których gwiazdki pospadały z szyldu. Zdarzało mi się, że zamieniałem swój, wygodniejszy pokój z masażystą, który dostał znacznie gorsze lokum.
I jak Iwona
Piękne imię, chociażby dlatego, że nosi je moja żona. Kobieta fantastyczna pod każdym względem.
J jak języki obce
Grając w Hiszpanii, poznałem hiszpański i… solidnie podciągnąłem się w rosyjskim, do którego swego czasu w szkole się nie przykładałem. W tym języku rozmawialiśmy bardzo często, bo w lidze było dużo chłopaków zza naszej wschodniej granicy.
K jak kibice piłki ręcznej
Są coraz bliżej tych siatkarskich. Kulturalni, znający się na sporcie, potrafiący docenić klasę przeciwnika. O kibicach Vive Targów mógłbym mówić długimi godzinami. Są naszym ósmym zawodnikiem, pomagają swoim dopingiem niesamowicie. W szatni często o tym mówimy.
L jak ludzie
Z natury są dobrzy, ale niestety natura stworzyła nas tak, że mamy swoje słabości. Hucpę mamy w genach, wystarczy przypomnieć słynne liberum veto czy szlacheckie sejmiki. Z drugiej strony – nic nas tak nie łączyło jak brak państwowości.
N jak nowinki taktyczne
Nigdy nie jest tak, żeby jedna osoba wszystko wiedziała. Dlatego czytam fachowe pisma, podglądam najlepszych na świecie. Jakieś nowe rozwiązanie taktyczne zawsze w głowie pozostanie. Dzięki nowinkom wszyscy ludzie sportu mają możliwość rozwoju, douczania się na dobrych wzorcach.
O jak igrzyska olimpijskie
Piękne przeżycie. Uczestniczyłem w nich jako zawodnik i jako trener. W Pekinie graliśmy dobrze. Niestety przytrafił się jeden słabszy dzień i zajęliśmy piątą lokatę. Nieźle, ale przy odrobinie szczęścia mogło być lepiej. Mam nadzieję, że w 2012 roku w Londynie poprawimy wynik z Pekinu.
P jak polityka
Polska jest chyba jedynym krajem na świecie, w którym więcej jest polityków niż biznesmenów. Polityką zupełnie się nie interesuję. Większość ludzi sportu też tak chyba robi.
R jak reprezentacja
Przeszliśmy iście ciernistą drogę. Dostawaliśmy solidne lanie od europejskich średniaków. Na szczęście udało się stworzyć znakomity kolektyw młodych ludzi. Oni są gotowi pójść za sobą w ogień. Świadczą o tym chociażby nasze sukcesy. A ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieliśmy!
S jak Servaas Bertus
Często jest bardziej polski niż my, Polacy z urodzenia. Żeby nie było cukrowania, powiem tak – nasz prezes ma trudny charakter, w wielu sprawach naprawdę ciężko nam się współpracuje. Dobrze, że pochodzi z Holandii, bo ten naród doskonale rozumie sport i jego potrzeby.
T jak transfery
Na razie jest to najbardziej strzeżona tajemnica naszego klubu. Nie ukrywam, że w przyszłym sezonie postaramy się o jakieś wzmocnienia. Pozwoli to nam bardziej zbliżyć się do europejskich salonów.
V jak Vive Targi Kielce
Im więcej takich klubów będzie nad Wisłą, tym lepiej dla naszego szczypiorniaka. Kielce żyją piłką ręczną, tym, co dzieje się w zespole. Nasi kibice są fantastyczni, powtarzam to przy każdej okazji. Trzeba też mieć nadzieję, że w innych klubach wezmą przykład z tego, jak to się robi w Kielcach.
W jak wiara
Bardzo ważna rzecz w życiu codziennym człowieka. Wiara pozwala nam optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Bez wiary, bez Boga człowiek jest znacznie biedniejszy, uboższy duchowo. Wystarczy sobie przypomnieć jak my, Polacy, zareagowaliśmy na śmierć papieża Jana Pawła II.
Z jak ZPRP
Z tego, co się orientuję, to już nie ma Związku Piłki Ręcznej w Polsce, a jest Polish Handball Federation. Moim zdaniem jest to bardzo dobre pociągnięcie. Do ZPRP nie warto wracać.

.......................................................

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DYSTRYBUCJA:

Moje książki można zamawiać mailowo pod adresem:
strzelec-anna@wp.pl

oraz: www.e-bookowo.pl - wersje ebooka i papierowe.

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty


Popularne posty

Popularne posty