Moje motto pozostaje niezmienne: ZADOWOLENIE Z SIEBIE SAMEGO JEST POŁOWĄ NASZEGO SZCZĘŚCIA...

sobota, 21 listopada 2015

Autorskie spotkania i wspomnienia świadków...
Przedwczoraj 18.XI - wspaniały wieczór w gościnnej Coffee Karma, przy Pl.Zbawiciela w W-wie. Kto przybył, ten przeżył niezapomniane chwile.Oprócz znanych już członków rodzin Muszkieterów, przyjaciół i sympatyków naszych spotkań, honorowym gościem był pan Lech Żołnierz-Piotrowski, siostrzeniec Stefana Witkowskiego. Przy wejściu do „Zbawienia” witała warta wrześniowych żołnierzy. Przybył także zaproszony pan Dominik Rettinger , doskonały pisarz i scenarzysta, który odebrał z rąk Jerzego Jerzy Rostkowski historyczny zarys pięciu pierwszych odcinków serialu o działalności i męstwie Muszkieterów. Wielkie zadanie, które już jest w trakcie opracowywania.
Jak zwykle opowiadaniom i dyskusjom nie było końca...
Wspomnienia naocznych świadków są magią wzruszającą słuchaczy... Spieszmy się, bo czas tak szybko ucieka, a wiele jest jeszcze do zrobienia, aby historia była żywa, a pamięć o jej bohaterach - niezaprzepaszczona.


Coffee Karma - przy Placu Zbawienia w Warszawie.
 Trzecie spotkanie z pisarzem Jerzym Rostkowskim, autorem książki "Świat Muszkieterów - zapomnij albo zgiń" i Anną Strzelec - autorką wierszy poświęconych Muszkieterom, członkami rodziny Muszkieterów, przyjaciółmi i sympatykami twórczości historycznej.

Od lewej: Jerzy Rostkowski, Lech Żołnierz - Piotrowski (siostrzeniec komendanta Muszkieterów Stefana Witkowskiego), Andrzej Grzybowski - architekt, arysta, aktor - przyjaciel Mieczysławy Ćwiklińskiej, 

Anna Strzelec-Schuetz.  
 


Dominik Rettinger, Anna Strzelec, Ludwik Plater-Zyberk (syn Ludwika - Muszkietera), Agnieszka Suczyńska-Wąż.

 Z Dominikiem Rettingerem, pisarzem i autorem wielu scenariuszy filmowych i teatralnych. 


 
Historia zawarta we wspomnieniach. To jest magia Coffee Karma i miejsca zwanego "Zbawieniem" .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DYSTRYBUCJA:

Moje książki można zamawiać mailowo pod adresem:
strzelec-anna@wp.pl

oraz: www.e-bookowo.pl - wersje ebooka i papierowe.

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty


Popularne posty

Popularne posty