Moje motto pozostaje niezmienne: ZADOWOLENIE Z SIEBIE SAMEGO JEST POŁOWĄ NASZEGO SZCZĘŚCIA...

wtorek, 27 stycznia 2015

STYCZEŃ 2015...


    Miesiąc pełen wrażeń! O muzo KLIO, co Ty wyprawiasz ze mną?

 Rzuciłaś mnie w wir wydarzeń historycznych, o jakich przed rokiem, nikomu z moich bliskich i mnie samej - nawet się nie śniło. Ale obraz Twój umieszczam tutaj, aby wszystkim odwiedzającym mój blog wiadomo było - kim jesteś...

  

Klio, muza historii, marmurowa kopia rzymska z II wieku n.e. według oryginału greckiego, Muzeum Pio-Clementino (Muzea Watykańskie) i Wikipedia.

 

Jak już z ubiegłorocznych moich wpisów wieść niosła,
pod koniec listopada, w Warszawie na Targach Książki Historycznej hitem była obszerna publikacja, dotycząca oczywiście historii Polski i wydarzeń związanych z podziemną organizacją nazwaną przez ich szefa, Stefana Witkowskiego - Muszkieterami. Spojrzałam właśnie na poprzednie moje posty... tak, już o tym pisałam, więc tylko troszkę uaktualnię miniony miesiąc :)

Otóż... zostałam zaproszona do programu KONTRA, prowadzonego przez Piotra Zychowicza w TV Republika. Rozmowa z udziałem Autora książki "Świat Muszkieterów - Zapomnij albo zgiń" dotyczyła działań tej organizacji i prawdy, która dzięki Jerzemu Rostkowskiemu i zebranych przez niego dokumentach - ujrzała światło dzienne. W dyskusji tej, z przyjemnością wzięłam udział. 

http://telewizjarepublika.pl/Kontra-magazyn-historyczny-odc-60-20142015,video,1400.html#.VMJtYNKG9f1

  

W Coffee Karma - przy Placu Zbawiciela w Warszawie, odbyło się także drugie spotkanie z Autorem - Jerzym Rostkowskim i rodzinami Muszkieterów. 


http://tajemniceww2.piszecomysle.pl/spotkania-z-czytelnikami/swiat-muszkieterow-plac-zbawiciela-spotkanie-drugie/http://tajemniceww2.piszecomysle.pl/spotkania-z-czytelnikami/swiat-muszkieterow-plac-zbawiciela-spotkanie-drugie/


Zapraszam również do czytania, bo blog Jerzego Rostkowskiego dostarcza nie tylko fotorelacji ze spotkań autorskich, ale i wiadomości historycznych, których na próżno byłoby szukać w podręcznikach i wcześniejszych, innych publikacjach. 


***   A ponieważ moja historia również kołem się toczy... w wolnych godzinach kontynuowałam mój lawendowy temat, pisząc czwartą część nowojorsko-prowansalskiej sagi. 


Kto już czytał, z pewnością pamięta Marysię, córkę Yvonne i pasierbicę Jacquesa. To o niej powstaje moje kolejne story... 


Prolog:

(…) Marysia niecierpliwie rzucała co chwilkę w stronę matki pytające spojrzenia i gdy ta skinęła potakująco głową, pobiegła do drugiego pokoju, gdzie jeszcze stały ich bagaże. Po chwili przyszła z triumfującą miną i stanęła przed Jacquesem.


─ Zobacz, mam! ─ powiedziała i podała mu swoje nowiutkie skrzypce i smyczek, a my spontanicznie zaklaskaliśmy w ręce. Cóż takiego? To tylko skrzypce mojej wnuczki, mniejsze niż dla dorosłego artysty, ale ja wzruszyłam się niesamowicie. Miałam wrażenie, że jeszcze jeden etap zaczyna się w naszym życiu.
Jacques wziął z namaszczeniem instrument, przeczytał nazwę firmy, która instrument wyprodukowała i pochwalił wybór.

─ „Stagg Music” to belgijska firma produkująca szeroki asortyment instrumentów i akcesoriów muzycznych, właśnie dla początkujących artystów, rozpoczynających swoją muzyczną drogę ─ powiedział do uszczęśliwionej Marysi. (…)
Anna Strzelec „Akwarele i lawendy” /2014/


Rąbek tajemnicy uchyliłam, serdeczności zostawiam i o trzymanie kciuków proszę! :)

......................................................... 

        
     

5 komentarzy:

 1. Dlaczego nie mogę się TU dopisać??

  OdpowiedzUsuń
 2. Już chyba mogę :D Podoba mi się bardzo ta nowa pasja Anny Strzelec :D Ciekawe dlaczego??

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój drogi Anonimowy! Dopisać komentarz na blogu - naprawdę łatwiej jest, niż ułożyć jeden wiersz, nie wspominając już o obszernej książce...
  Powodzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Miło mi :) dziękuję Ci, że do mnie zaglądasz. Pozdrawiam!

   Usuń

DYSTRYBUCJA:

Moje książki można zamawiać mailowo pod adresem:
strzelec-anna@wp.pl

oraz: www.e-bookowo.pl - wersje ebooka i papierowe.

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty


Popularne posty

Popularne posty