Moje motto pozostaje niezmienne: ZADOWOLENIE Z SIEBIE SAMEGO JEST POŁOWĄ NASZEGO SZCZĘŚCIA...

niedziela, 17 listopada 2013

Jeszcze kilka dni...

Kto wie? Z jakiej książki to fragment? :)
-Mesdames messieurs - dzisiejszego wieczoru ponownie witamy naszego gościa z San Francisco! Przed państwem Jacques Morelly!

Każdemu wejściu na scenę towarzyszyło uczucie radości. Oto ludzie, którzy przyszli, aby słuchać. Nie tylko muzyki, lecz także JEGO wykonania. Przed laty, gdy rozpoczynał naukę gry na skrzypcach, matka prowadziła go do filharmonii, by osłuchał się z możliwościami interpretacji utworów. Wybierała nazwiska muzyków znanych i mniej znanych… Dziś Jacques miał nadzieję, że publiczność, którą miał przed sobą chciała poznać talent nie tylko Davida Garretta.

Oklaski. Jak wczoraj, skierował kilka słów do zgromadzonych o swoim przybyciu z daleka, bo z San Francisco, ale przecież muzyka niczym oceany ogarnia cały świat, a on, Jacques czuje się tutaj, wśród nich jak w domu, bo urodzony jest w Prowansji. Ponownie został nagrodzony brawami i spod jego palców prowadzących smyczek i przytulonych do podbródka skrzypiec popłynęło słodkie, ujmujące serca Love Dream Franciszka Lista.

W podobnym nastroju poprowadził z towarzyszeniem orkiestry sonatę Adagio Tomaso Albinoniego. Przez moment pochwycił jedno kobiece spojrzenie, uosobienie zasłuchania i zachwytu. Czuł, że spodobał się publiczności. Skupiony i wzruszony spoglądał na nich raz po raz myśląc, że jednak ich nastrój trwać będzie zaledwie tak długo, jak jego muzyka… Był jak akt miłosny, w którym prawdziwego uczucia nie ma... jest zachwycenie... przez moment, dopóki nie wybrzmi ostatni dźwięk… Włosy zasłoniły mu połowę twarzy i miał wrażenie, że cały jest smutnym adagio. Dlaczego gra ten utwór właśnie dzisiaj, tutaj?
Chciałby siedzieć na werandzie rodzinnego domu w Antibes gdy pada drobny, ciepły deszcz…
I ktoś powinien przy nim być… Kobieta… Yvonne… Jacqueline?

http://www.youtube.com/watch?v=XMbvcp480Y4&feature=share&list=RDKpOtuoHL45Y
Anna Strzelec
 

11 komentarzy:

 1. A ja wiem, ale nie powiem. Miłego pisania - Mary

  OdpowiedzUsuń
 2. "Akwarele i lawendy"- już nie mogę się doczekać!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdyby nie to lawendowe serduszko, to byście nie zgadły :) )

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadłyby!! :) wierne czytelniczki znają przecież Jacquesa z poprzednich książek...Piękny fragment, ale smutny trochę....aż się boję o Niego :( ..Jeszcze długo potrzymasz nas w niepewnosci droga Haniu?...serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze trochę Ewuniu, dziękuję za wierność - serdeczności!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny frgm. No a jak wszyscy już wyżej odpowiedzieli to wiadomo, ale ja niecierpliwie czekam na całość ;-)
  Róża

  OdpowiedzUsuń
 7. Cicho... wiem przecież :) <3 Różo Ty moja...

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem cierpliwa...też czekam na całość....Ot co......

  OdpowiedzUsuń
 9. Pani Anno Szanowna :) Ja nie wiem czemu, ale czytając uważnie dwa razy odniosłem wrażenie (nieodparte :) ), że Autorka hamuje, lub skrzętnie stara się ukryć emocje związane z osobą opisywanego muzyka. Nie bardzo Jej to wychodzi, ale się stara :) Hmm... Kasztanowe loki, podbródek przytulający... skrzypce, wspomnienie matki, zachwycony wzrok słuchaczki.... Tak... Jakoś tak mi wychodzi, jeśli jest inaczej - proszę o wybaczenie. :) :)

  Jerzy Rostkowski

  OdpowiedzUsuń
 10. Szanowny i wnikliwy Panie Jerzy :)
  Przeczytałam dwa razy Pana komentarz, raz mój tekst i przyznałam Panu ( częściowo) rację... :) Zachwycanie się kasztanowymi lokami artysty było infantylne z mojej strony... Zmieniłam, mam prawo :)
  Ale... Panie Jerzy - słuchanie wyjątkowo pięknie wykonanego utworu muzycznego zawsze wzbudza we mnie emocje... Tym razem wczuwam się w jedną z bohaterek mojej powieści... Natomiast w życiu prywatnym bardziej emocjonuje mnie słuchanie gry... innego Artysty :)

  Zamiast wybaczać - pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

DYSTRYBUCJA:

Moje książki można zamawiać mailowo pod adresem:
strzelec-anna@wp.pl

oraz: www.e-bookowo.pl - wersje ebooka i papierowe.

Łączna liczba wyświetleń

Popularne posty


Popularne posty

Popularne posty